Jak fungují Super Last Minute


Super Last Minute nabídky se začaly v České republice objevovat teprve před několika málo lety. Ve světě jsou ale známé a úspěšně fungují jako obchodní model již delší dobu. Co je podstatou „superů“? Nemáli cestovní kancelář vyprodané všechny kapacity, potřebuje je rychle zaplnit. Způsobem, jak prodej urychlit je nabídnout nižší cenu. Na zájezd je vypsaná takzvaná super last minute cena, která už se tolik kanceláři nevyplácí, ale přistupuje k ní, protože se jedná o několik posledních míst v zájezdu. Pokud s touto cenou rychle (!) neuspěje, pokračuje ve snižování dál. Zpravidla bývají tyto nabídky uveřejňovány 1-2 týdny před datem odletu.


Kliknutím se obrázek zvětší


Funguje to tedy jako jakási obrácená aukce. To má však i svá rizika. I tak jako v aukci, Super last minute může vyhrát jen jeden. Ten, který správně a v pravou chvíli zareaguje. Proto zájemce musí umět odhadnout moment, kdy je cena již tak nízko, že již není možné dále čekat. Rychlou koupí realizuje nízkou cenu nákupu a předběhne všechny ostatní, kteří o daný zájezd měli také zájem.

Ceny Super Last Minute zájezdů jsou proto velmi různorodé. Je možné koupit stejný zájezd s vypsanou Super cenou za patnáct tisíc, deset, ale stejně tak i za pět.




......................................................................


Aktuální nabídky Super Last Minute